سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان به استقبال گردشگران نوروزی می روند


حجت الاسلام رضوانی نژاد با اشاره به استقبال کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان از گردشگران نوروزی گفت: مساجد شرکت کننده در طرح استقبال از گردشگران نوروزی بیمه حوادث سالانه می‌شوند.

حجت‌الاسلام «محمدعلی رضوانی‌نژاد» امروز(شنبه، ۱۱اسفند) در جلسه هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد گیلان با محوریت مساجد گردشگرپذیر با اشاره به حضور گسترده مهمانان نوروزی و گردشگران بهاری در نقاط مختلف استان گفت: این حضور شایسته ایجاد بستر مناسب در مساجد برای استقبال از این مهمانان است.


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان افزود: مساجد می‌توانند پیشقراول استقبال از گردشگران بهاری استان باشند تا محیطی آرام و ‌پر از معنویت را به مهمانان استان هدیه دهند.

 

وی با تاکید بر فراهم‌کردن بستر مناسب در مساجد جهت استقبال از مسافران نوروزی تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد ضمن استقبال از گردشگران برای استراحت و آرامش بین‌راهی، راهنمایان شایسته‌ای جهت معرفی مراکز اقامتی مناسب، رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی ‌و همچنین گردشگری و بازدید از اماکن تاریخی و‌ میراث فرهنگی با همکاری اتحادیه‌ها و صنوف مرتبط  اختصاص می‌دهند.


رضوانی‌نژاد با اشاره به خدمات قابل ارائه توسط کانون‌های منتخب فرهنگی، هنری مساجد گیلان به مسافران نوروزی اظهارداشت: امکان اقامه نماز در اوقات شبانه‌روزی، برپایی خیمه‌های پاسخ به پرسش‌های مذهبی و دینی مهمانان نوروزی با همکاری نهادهای فرهنگی مرتبط، امکان حضور نهادهای فعال ارائه دهنده خدمات مورد نیاز به مهمانان نوروزی و تعریف میز خدمت در این مساجد، برپایی غرفه‌های ارائه صنایع دستی توسط هنرمندان استانی، برپایی غرفه‌های غذاهای محلی و سوغاتی خوراکی استان، همکاری با اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی برای برخورداری مهمانان از خدمات سالم در مراکز اقامتی و مناطق بوم‌گردی دارای تخفیف‌های مناسب، همکاری با انجمن‌های صنفی  جهت راهنمایی و معرفی رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی سالم و دارای تخفیف‌های مناسب برای گردشگران نوروزی، همکاری با آژانس‌های گردشگری جهت بازدید مهمانان نوروزی از مساجد قدیمی، اماکن تاریخی و مواهب طبیعی استان از جمله خدمات ارائه شده است.

 

وی با اشاره به پیشقدم شدن مساجد برای استقبال از مهمانان نوروزی افزود: استقبال مساجد با خدمات شایسته به گردشگران نوروزی ضمن بهره‌گیری از فضای معنوی مساجد، بستر مناسبی برای پاسداشت حریم معنوی و رعایت هنجارهای فرهنگی و سنتی استان است.


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان تاکید کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان با توجه به فراگیری در سراسر استان اعم از شهرها و روستاها، در صورت حمایت مسئولین استانی و شهرستانی، شرائط  مناسبی برای ارائه خدمات شایسته به مهمانان نوروزی فراهم می‌کنند.


وی همچنین اضافه کرد: مساجد شرکت کننده در طرح استقبال از گردشگران نوروزی با همکاری مراکز ذیربط بیمه حوادث سالانه می‌شوند.

 

رضوانی نژاد با بیان اینکه امکان نصب چادر در مساجد وجود نداشته و مسافرین برای اقامت به مراکز اقامتی دارای مجوز ارجاع داده می‌شوند تاکید کرد: نصب چادر فقط در محوطه‌هایی که توسط نیروی انتظامی نظارت می‌شود، امکانپذیر است.

 

در ادامه این جلسه پیشنهادات لازم جهت رفع مشکلات موجود و بررسی راهکارهای مختلف برای ارائه هر چه بهتر خدمات فرهنگی و گردشگری به مهمانان نوروزی ارائه شد.


کد خبر : 107075 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
ارسال نظر