سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

مسئول کانون‌های مساجد گیلان: هنرمندان مسجدی حمایت می‌شوند


حجت الاسلام رضوانی نژاد گفت: در قالب طرح مساجد گردشگرپذیر از هنرمندان مسجدی با برپایی غرفه‌های مختلف چون صنایع دستی و سایر حمایت می‌شود.

حجت الاسلام «محمدعلی رضوانی‌نژاد» امروز(دوشنبه، 13 اسفند) در دیدار با معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به طرح مساجد گردشگرپذیر اظهار کرد: در قالب این طرح مساجد آماده استقبال از گردشگران در تمام فصول خواهند بود.

 

مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با تاکید بر بسترسازی لازم در مساجد جهت اجرای طرح افزود: کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد ضمن ایجاد بستر لازم جهت استراحت و آرامش بین‌راهی، راهنمایان شایسته‌ای جهت معرفی مراکز اقامتی مناسب، رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی ‌و همچنین گردشگری و بازدید از اماکن تاریخی و‌ میراث فرهنگی با همکاری اتحادیه‌ها و صنوف مرتبط  اختصاص می‌دهند.

 

وی با بیان اینکه به هیچ‌وجه اجازه اسکان در محوطه مساجد داده نمی‌شود گفت: باید با بهره‌گیری از ظرفیت مساجد گردشگران را به سمت واحدهای اقامتی دارای مجوز پیرامون مسجد هدایت کرد.

 

رضوانی نژاد با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ گردشگری در استان با توجه به برخی از هجمه‌های موجود تصریح کرد: می‌‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت مساجد این فرهنگ‌پذیری را ایجاد کرد چرا که همه قائل به احترام به حریم این اماکن مقدس هستند.

 

وی با بیان اینکه در قالب این طرح از هنرمندان مسجدی با برپایی غرفه‌های مختلف چون صنایع دستی و سایر نیز حمایت می‌شود اظهارداشت: زنجیره گردشگری کانون‌های مساجد از غرب تا شرق تکمیل و در گام نخست خدمات لازم را به گردشگران ارائه می‌دهد.

 

مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه 40 کانون فرهنگی و هنری در منطقه آزاد انزلی فعال است افزود: این مساجد می‌توانند ظرفیت مناسبی برای منطقه آزاد جهت پذیرایی شایسته از گردشگران باشند.

 

وی با اشاره به وجود 22 هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد با 2 میلیون عضو ثابت افزود: این اعضا می‌توانند در طول سال از بسترهای آماده شده در استان جهت گردشگری بهره گیرند و موجب رونق استان شوند.

 

رضوانی نژاد در ادامه بر حمایت از اعضای کانون‌های مساجد استان تاکید و از انعقاد تفاهم‌نامه با موسسه مالی اعتباری کوثر خبر داد و افزود: در قالب این تفاهم‌نامه کوثر کارت به تمامی اعضا اهدا می‌شود و به مساجد مناطق پرازدحام دستگاه خودپرداز داده می‎شود.

 

در ادامه این جلسه در خصوص چگونگی همکاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با منطقه آزاد انزلی تبادل نظر شد.


کد خبر : 107175 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
ارسال نظر