سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

۹۰۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد گیلان/ بچه های مسجد پیشگام در گام دوم انقلاب


حجت الاسلام رضوانی نژاد گفت: گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده است به همت بچه های مسجد محقق می شود.

 حجت الاسلام «محمدعلی رضوانی نژاد» امروز (جمعه، ۱۷ اسفند) پیش از خطبه‌های نماز جمعه فومن با تبریک فرا رسیدن ماه رجب و فیوضات این ماه مبارک به سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در ۱۸ اسفند اشاره کرد و گفت: قریب ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری با ۲ میلیون عضو ثابت در مساجد سراسر کشور فعالیت دارند.


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان به تعداد کانون‌های مساجد در استان اشاره و بیان کرد: سهم گیلان از این تعداد، ۹۰۰ کانون فرهنگی و هنری با ۴۵ هزار عصو مستمر است.


وی برخورداری از پیوست مسجد در فعالیت‌های فرهنگی و هنری را افتخار کانون‌ها دانست و افزود: انقلاب اسلامی با فعالیت بچه‌های مسجد شکل گرفت و به‌واسطه حضور و مجاهدت‌های بچه‌های مسجد بسیاری از مشکلات امروز رفع می‌شود.


رضوانی نژاد بر حمایت از بچه‌های مسجد تاکید کرد و با بیان اینکه هرگاه که بچه‌های مسجد متولی فعالیتی شدند همواره موفق بوده و به نتایج عالی دست یافتند عنوان داشت: بروز برخی مشکلات و تخطی‌ها به دلیل دوری از فضای مسجد است.


وی با اعلام اینکه در کشورهای اسلامی نیز بر مسجد و اصحاب مسجد سرمایه گذاری می‌شود گفت: در این کشورها همه فعالیت‌ها با محوریت مساجد شکل می‌گیرد به‌گونه‌ایی که در ترکیه احترام به مساجد موجب می‌شود که کودتای ارتشیان علیه اردوغان با حضور مسجدیان خنثی شود.


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان ادامه داد: ترکیه از فضای عمومی مسجد بهره گرفته ودر خارج از کشورش بیش از ۴۰ هزار مسجد ساخته و ما در کشورمان در غربت هستیم.


وی با بیان اینکه ایجاد و ثبیت انقلاب از بستر مساجد صورت گرفت افزود: بقای انقلاب هم در توجه به مساجد است.

 

رضوانی نژاد اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در کنار سایر نهادهای حاضر در مساجد چون پایگاه‌های بسیج، هیئت‌های مذهبی با محوریت امام جماعت به فعالیت می‌پردازد.


وی تربیت نیروهای کارآمد، متخصص و متعهد را رسالت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اعلام و بیان کرد: مسجد خانه خداست و در این بستر انسان‌سازی، نگاه کانون‌های فرهنگی و هنری به بیرون از مسجد و خانوارهای اطراف و جذب آنهاست.

 

رضوانی نژاد ادامه داد: هر کانونی موظف به فراهم‌سازی برقراری ارتباط افراد خارج از مسجد با این مکان مقدس است تا با شناسایی نیازها، آسیب‌ها و ارایه راهکار، آنها را جذب کرده و از مشکلات بکاهد.


وی عدم برقراری این ارتباط را عامل بسیاری از آسیب‌های امروزی دانست و افزود: کانون‌های مساجد به عنوان بازوی پرتوان در کنار امام جماعت بوده تا کارکردهای مساجد را احیا کنند.


مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان با بیان اینکه هر مدیری که از مسجد برخاست خدمتگزار مردم شد تصریح کرد: در طول ۴۰ سال از انقلاب عبور از مشکلات با تفکر مسجدی و نیروی مسجدی امکانپذیر شد.


وی تاکید کرد: گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده است به همت بچه‌های مسجد محقق می‌شود.


رضوانی نژاد با اشاره به برخی کمبود اعتبارات در حوزه مسجد گفت: اصحاب مسجد بدون هیچ چشم داشتی با تمام توان در حال فعالیت بوده و باید این تلاش ها را ارج نهیم.


کد خبر : 107294 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
ارسال نظر