سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

پایان ۱۱ سال انتظار/ بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی گیلان افتتاح شد


تالار مرکزی رشت به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی رشت دقایقی پیش به صورت ویدئو کنفرانس با دستور دکتر روحانی افتتاح شد.

حجت الاسلام «حسن روحانی» امشب(چهارشنبه، 15اسفند) در ارتباط ویدیو کنفرانس برای افتتاح تالار مرکزی رشت، اظهار کرد: این مجتمع فرهنگی هنری امشب افتتاح شد و هنرمندان و علاقه‌مندان در رشته‌های هنری فضایی لازم را برای نمایش هنرهای خود پیدا می‌کنند.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه این تالار جاذبه‌ای برای گردشگران این استان هم است، افزود: گیلان، استان گردشگری، مبارزه‌خیز، کشاورزی و استان هنری، علمی و فرهنگی است.

 

در ادامه، «سید عباس صالحی» با بیان اینکه یکی از آرزوهای منطقه فرهنگ و هنرخیز گیلان افتتاح تالار مرکزی رشت بود، گفت: این تالار با 19 هزار متر مکعب و زیربنای 10 هزار متر است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: این تالار دارای 2 بخش هنری و موسیقی، تالارهای متعدد، سالن نمایشی با ظرفیت 463 نفر، سالن تمرین نمایش، سالن تمرین موسیقی با ظرفیت 800 نفر و سالن تمرین موسیقی سنتی با ظرفیت 116 نفر است.  

 

وی با بیان اینکه سالن‌های این مرکز فرهنگی و هنری از لحاظ ویژگی‌های خاص صدا، صوت و نور در سطح عالی است، خاطرنشان کرد: این سالن‌ها در سطح کشور کم‌نظیر است.

 

صالحی با بیان اینکه گیلان استانی با جایگاه فرهنگی دیرینه است، اظهار کرد: کتابخانه، مرکزها، سالن‌های تئاتر و نمایش، فضای باز 10 هزار متری برای نمایش خیابانی و مکان برای 10 انجمن رشت از دیگر امتیازات این تالار است.


کد خبر : 107457 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
ارسال نظر