سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

عضویت بیش از یک میلیون نفر در کانون‌های مساجد کشور


حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد گفت: درکانون‌های مساجد کشور بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عضو هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، حجت‌الاسلام «محمدعلی رضوانی‌نژاد» امروز(پنج‌شنبه، ۲۲ فروردین) در نشست با شهردار استارا که در محل دفتر شهردار برگزار شد، افزود: در سیل اخیر کانونی‌ها در کمک به سیل‌زدگان اقدامات خوبی انجام دادند.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد گیلان تصریح‌کرد: اولین شهرستانی که کانون‌های مساجد آن در کمک به سیل‌زدگان پیشگام بود، بندر آستارا است.

 

وی با بیان‌اینکه کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد بزرگترین مجموعه سمن‌های متشکل و منسجم در کشور است، اظهارکرد: در حال حاضر ۲۲ هزار کانون‌ فرهنگی‌هنری در کشور وجود دارد که تلاش بر این است این رقم به ۲۵ هزار کانون برسد.

 

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد گفت: درکانون‌های مساجد کشور بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عضو هستند.

 

وی به فعالیت ۹۱۷ کانون فرهنگی‌هنری در مساجد گیلان اشاره کرد و افزود: ۴۵ هزار و ۶ نفر عضو کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد گیلان هستند.

 

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد گفت: در شهرستان مرزی بندر آستارا ۵۰ کانون فرهنگی‌هنری فعال است.

 

* کانون‌های مساجد برای هر رده سنی برنامه داشته باشند

« جواد معیتی» نیز در این نشست، اظهارکرد: در کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد برای هر رده سنی برنامه داشته باشیم.

 

شهردار بندر آستارا به توطئه‌های دشمنان اشاره کرد و افزود: مواظب فرزندان خود باشیم و برای آنان برنامه‌های فرهنگی‌هنری جالب و متنوع داشته باشیم تا آنان اسیر توطئه‌های دشمنان نشوند.

 

وی با بیان‌اینکه بندر آستارا یک شهرستان ویژه و حساس است، تصریح‌کرد: باید به بندر آستارا به ویژه به مسائل فرهنگی آن توجه ویژه شود چون این شهرستان پیشانی نظام و دروازه ورود کشور به اروپا است.

 

معیتی بر تقویت برنامه‌های فرهنگی‌هنری در شهرستان آستارا تاکید کرد و گفت: بندر آستارا دارای سالن روباز است و کانون‌های مساجد می‌توانند برنامه‌های مختلف فرهنگی‌هنری را در طول ایام سال به‌ویژه تابستان در آن مکان اجرا کنند.


کد خبر : 148040 تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۴
ارسال نظر