سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

کانون فرهنگی هنری های مساجد پاسخگوی نیاز مردم باشند


حجت‌الاسلام حافظ‌نیا گفت: باید به کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد توجه ویژه شود تا این مراکز بتوانند پاسخگوی نیازهای اصحاب مساجد و افراد پیرامون مساجد باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، «حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا» امروز(پنجشنبه، ۲۲ فروردین) در نشست مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد گیلان با وی که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهارکرد: مقام معظم رهبری بر توجه به کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد سفارش کرده‌اند.

 

امام جمعه بندر آستارا با بیان‌اینکه اگر به کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد توجه شود این مراکز اثرگذاری خوبی خواهند داشت، تصریح‌کرد: باید به کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد توجه ویژه شود تا این مراکز بتوانند پاسخگوی نیازهای اصحاب مساجد و افراد پیرامون مساجد باشند.

 

وی با اشاره به اینکه مرکز و محوریت برنامه‌های فرهنگی‌هنری مساجد باشد و فعالیت‌های فرهنگی‌هنری به بیرون از مساجد نیز کشانده شود، افزود: انجام فعالیت‌ها در بیرون از مساجد باعث می‌شود افراد بسیاری جذب این مراکز شوند.

 

حجت‌الاسلام حافظ‌نیا با بیان‌ اینکه در مساجد برای جوانان برنامه نداریم، خاطرنشان‌کرد: در مساجد برای نوجوانان و جوانان برنامه داشته باشیم تا آنان اسیر آسیب‌های اجتماعی نشوند.

 

وی با اشاره به اینکه در بحث مسائل اقتصادی باید کمک حال مردم باشیم و به آنان امید دهیم، افزود: در کشور به برکت انقلاب کارهای بسیاری شده و کانون‌های فرهنگی‌هنری در تزریق امید به جامعه نقش مهمی دارند و باید به وظیفه خود عمل کنند.

 

امام جمعه بندر آستارا به گام دوم انقلاب اشاره و تصریح‌کرد: کانون‌های مساجد توسط اساتید، علما و روحانیون بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری را برای مردم تبیین کنند.

 

وی با بیان‌اینکه کانون‌ها باید از حالت اسمی خارج و به صورت رسمی و فعال درآیند، اظهارکرد: در کمک به پیشبرد امور در خدمت کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد باشیم.

 

حجت‌الاسلام حافظ‌نیا گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از ظرفیت کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد در اجرای برنامه‌های خود بهره بگیرد.

 

*عضویت ۱۰ هزار دانش‌آموز گیلانی در کانون‌های مساجد

«حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد» نیز در این نشست، اظهارکرد: ۶۵ درصد اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان زیر ۵۰ سال سن هستند.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد گیلان افزود: ۱۰ هزار دانش‌آموز گیلانی عضو کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد گیلان هستند.

 

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد با بیان‌اینکه ۶۱ درصد اعضای کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد گیلان را آقایان تشکیل می‌دهند، گفت: ۴۹ درصد اعضای کانون‌های مساجد گیلان بانوان هستند.


کد خبر : 148162 تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۴
ارسال نظر