سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

همزمان با ولادت امام حسن مجتبی ع، دختران روزه اولی تقدیر می شوند


حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی رضوانی نژاد گفت: به مناسبت ولادت کریم اهل بیت ، دختران روزه اولی در نیمه ماه مبارک رمضان تقدیر می شوند

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی رضوانی نژاد گفت: دختران سرزمین ما، این گل های آسمانی، افتخار دارند که زودتر از پسران مورد خطاب خداوند باریتعالی برای انجام تکالیف شرعیه قرار گیرند .

مسئول ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان افزود: اهتمام دختران نوجوان ، به انجام فرائض دینی ، خصوصا انجام فریضه روزه داری، اقدامی والا و ستودنی هست و جا دارد خانواده ها و مومنان نمازگزار، اولین ورود این دختران آسمانی را جشن گرفته و از این گل های آسمانی تقدیرکنند.

وی یادآور شد: در روایات اسلامی کمک به فرزند در انجام فریضه الهی، از وظایف خانواده ها برشمرده شده است چنانکه نبی مکرم اسلام در بیانی شریف می فرمایند: رَحِمَ اَللَّهُ عَبْداً أَعَانَ وَلَدَهُ عَلَى بِرِّهِ بِالْإِحْسَانِ إِلَيْهِ وَ اَلتَّأَلُّفِ لَهُ.

پیامبر عظیم الشان از ذات باریتعالی می خواهند کسی که به فرزندش در اعمال نیک کمک می نماید مورد لطف و رحمت خود قرار دهد.

مسئول ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بیان داشت: اقدام پسران و خصوصا دختران به تکلیف رسیده ، در انجام این وظیفه شرعی، در این زمان که دشمن اعتقادات ما را نشانه گرفت جای توجه و اهتمام دارد

لذا شایسته است ائمه محترم جماعات ، مدیران فرهنگی مساجد و مدارس، اولین ورود این گل های معطر زندگی و نظام اسلامی را با برگزاری مجالس جشن و سرور ، و تقدیر ویژه با اهدای شاخه گل، گرامی داشته و لحظاتی ماندگار در زندگی این‌ شکوفه های زیبای بهار رمضان، ثبت کنند.

وی تاکید کرد: به همین‌مناسبت همزمان با ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (علیه السلام) در تعدادی از کانون های فرهنگی هنری استان از دختران روزه اولی تقدیر خواهد شد.


کد خبر : 166170 تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۸
ارسال نظر