سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

کانون های مساجد گامی موثر در تقویت فرهنگ دینی و رونق مساجد


دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان با صدور بیانیه‌‌ایی به مناسبت ۱۸ اسفند، سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آورده است: کانون های مساجد گامی موثر در تقویت فرهنگ دینی و رونق مساجد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان به مناسبت فرا رسیدن 18 اسفند، سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور بیانیه‌ایی صادر کرد.

 

حجت الاسلام«محمد‌علی رضوانی‌نژاد» در این بیانیه آورده است: مساجد، خانه‌های امن الهی و میثاق‌گاه مومنان و موحدان بر روی زمین هستند. تلاش موحدان و مومنان مسجدی عطر دل‌انگیز فعالیت‌های اجتماعی و معنوی این مکان امن الهی را در فضای محلات و شهرها منتشر می‌کند.

 

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه بچه‌های مسجد با فعالیت در بستر مساجد و در سایه توفیقات الهی نقشی موثر در رشد و ارتقای فرهنگ و تمدن دینی و اسلامی داشته و دارند و تاثیرگذاری این نقش به‎سزا برکسی پوشیده نیست تاکید کرده است: انقلاب بزرگ اسلامی ما از مسجد و به دست توانای بچه‌های مسجد جوشش پیدا کرد. استقرار نظام اسلامی مدیون تلاش بچه مسجدی‌های مومن در سایه رهبری مدبرانه امام راحل به بار نشست و ثمر داد.


وی ادامه داده است: با دست توانای بچه‌های مسجد بر توطئه گروه‌های ضد انقلاب فائق آمدیم و حضور ارزشمند بچه‌های مسجد افتخارات بزرگ در جبهه‌های حق علیه باطل را رقم زد. سازندگی، ارتقای علمی، فرهنگی، سیاسی و همه عرصه‌های کشور اسلامی مرهون تلاش نیروهای برخاسته از مسجد بوده است، هر جا که به بچه‌های مسجد اعتماد کردیم شاهد شکوفایی و اقتدار در عرصه های مختلف بوده‌ایم.

 

رضوانی نژاد علت موجده نظام اسلامی را همان علت مبقیه دانست و تصریح کرد:. همانگونه که نهضت اسلامی ما در  گام اول چهل ساله از مسجد برخواست و توسط بچه‌های مسجد رشد و نمو کرد، گام بلند دوم نیز با همت بچه‌های مسجد، زنان و مردان و جوانانی که جان و دلشان مشحون از عطر معنوی مساجد هست محقق خواهد شد. این آرمان بلند در سایه برنامه‌ریزی منسجم و شناخت توانمندی‌ها و فرصت‌ها و همراه کردن همه عناصر فعال محقق خواهد شد.


کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با گذشت 26  سال از تاسیس خود در روز 18 اسفند سال 1371 توانسته است با انسجام‌بخشی به فعالیت‌های دینی، مذهبی در اقصی نقاط کشور از شهرهای بزرگ تا روستاهای کوچک و حتی نقاط محروم با برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و هنری و دینی، جوانان و نوجوانانی را تربیت کنند که امروز در رشته‌های مختلف قرآنی، فرهنگی و هنری، مدال افتخار برگردنشان بیاویزند.


وی در پایان تاکید کرده است: دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان گیلان بر خود می‌بالد که توانسته است بیش از 900 کانون فرهنگی هنری را در سطح مساجد استان به ثبت برساند و با جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و حضور آنها در فعالیت کانون‌ها، گامی موثر در تقویت فرهنگ دینی و رونق مساجد بردارد.


مدیران و اعضای کانون‌های فرهنگی هنری استان گیلان در سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مجدداً بیعت با راه امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری و ولایت فقیه را وظیفه خود دانسته و در راستای سیاست‌های فرهنگی و دینی نظام اسلامی اعلام آمادگی می‌کنند.


کد خبر : 193036 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
ارسال نظر