چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸

کانون های مساجد شفت مجری طرح سفیران اجتماعی


حجت الاسلام رضوانی نژاد از اجرای طرح سفیران اجتماعی به‌صورت پایلوت در کانون‌های مساجد شهرستان شفت خبر داد.

حجت الاسلام «محمدعلی رضوانی نژاد» با اشاره به اجرای طرح سفیران اجتماعی در کانون‌های مساجد سراسر کشور به خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت گفت: این طرح با هدف صیانت از حریم خانواده‌های در معرض آسیب‌های اجتماعی، مطابق با اسناد بالادستی و به‌منظور احیاء و تقویت کارکردهای اجتماعی مساجد اجرا می‌شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه این طرح به صورت آزمایشی در پنج استان برگزار می‌شود افزود: خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، قزوین و گیلان از استان‌های مجری طرح سفیران اجتماعی هستند.

 

وی با تاکید بر لزوم اجرای این طرح در شهرستان‌ آسیب‌پذیر ادامه داد: برای برگزاری این طرح، پنج شهرستان از پنج استان در سطح کشور انتخاب شدند که در گیلان شهرستان شفت با محوریت پنج کانون فرهنگی و هنری مجری این طرح است.

 

رضوانی نژاد با اشاره به استقبال مسئولین شهرستان شفت از اجرای طرح و قدردانی از این همکاری و تعامل خاطرنشان کرد: احیای کارکرد های مساجد در ارائه خدمات به خانوارهای پیرامون مسجد تحلیل وضعیت فرهنگی اجتماعی خانوارهای اطراف مساجد، ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، خدمت رسانی داوطلبانه و صمیمانه، تقویت راه‌های پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی مطابق با ارزیابی‌های انجام شده، ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقاء سطح دانش و مهارت جامعه از دیگر اهداف برگزاری این طرح است.

 

وی از حضور هیئت ناظر طرح سفیران اجتماعی در گیلان خبر داد و بیان کرد: این هیئت فردا(پنج‌شنبه، ۲۳ خرداد) در سفری یک روزه به استان ضمن برگزاری جلسه توجیهی کانو‌ن‌های مساجد شهرستان شفت در دفتر امام جمعه این شهرستان، با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری دیدار و گفتگو کرده و به تشریح ضرورت اجرای طرح می‌پردازند.


کد خبر : 350130 تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۳
ارسال نظر