چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸

۱۲ هزار نفر عضو کتابخانه‌های مساجد گیلان هستند


حجت الاسلام رضوانی نژاد با اشاره به فعالیت ۲۴۵ کتابخانه در مساجد گیلان گفت: ۱۲ هزار نفر عضو کتابخانه‌های مساجد گیلان هستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با اشاره به گستره کانون‌ها در سراسر استان به تهیه بانک اطلاعاتی اعضای کانون‌های مساجد اشاره و بیان کرد: تاکنون اطلاعات 45 هزار نفر در سامانه بچه‌های مسجد ثبت شده که 25 هزار نفر زیر 30 سال هستند.

 

وی با بیان اینکه 245 باب کتابخانه در مساجد استان فعالیت می‌کنند افزود: از این تعداد 102 باب کتابخانه در مساجد شهری و 144 کتابخانه در مساجد روستایی در حال ارائه خدمات هستند.

 

رضوانی نژاد با اشاره به فعالیت کتابخانه‌ها به دو صورت باز(در شبستان مسجد) و بسته( مخزن دار) بیان کرد: از این تعداد 150 کتابخانه باز و 95 کتابخانه بسته هستند که 12 هزار نفر عضو کتابخانه‌های مساجد استان هستند..

 

وی با اشاره به انسجام موجود در سطح کانون‌های مساجد استان بیان کرد: برخی از کانون‌ها نیمه‌فعال هستند اما 70 درصد کانون‌های استان فعال بوده و در مناسبت‌های مختلف ملی مذهبی برنامه‌های مختلفی را اجرا می‌کنند.

 

رضوانی نژاد با اشاره به اجرای طرح «شنبه‌های کتاب» در کانون‌های مساجد گیلان افزود: طرح مذکور با شعار «هیچ چیز جای کتاب را نمی‌گیرد» به منظور تقویت فعالیت‌های مردمی و خودجوش کتابداران و افزایش سرانه مطالعه اجرا می‌شود.

 

وی به برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطح کانون‎های مساجد اشاره و بیان کرد: طرح کافه کتاب نیز به همت کانون فرهنگی و هنری باقرالعلوم(ع) شفت اجرا و ماهانه کتب را به صورت چرخشی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

 

رضوانی نژاد با اشاره بر توسعه کتابخانه‌های دیجیتال تصریح کرد: طرح کتابخانه سیار نیز با فراهم سازی تمهیدات لازم در دست پیگیری است.


کد خبر : 350477 تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۳
ارسال نظر