چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸

لزوم محوریت مساجد و بقاع متبرکه در برگزاری آیین‌های بزرگداشت دهه کرامت


حجت الاسلام رضوانی نژاد بر محوریت مساجد و بقاع متبرکه در برگزاری آیین‌های بزرگداشت دهه کرامت تاکید کرد و خواستار موج آفرینی با به‌کارگیری ظرفیت کلیه رسانه‌ها و فضای مجازی شد.

حجت الاسلام «محمدعلی رضوانی نژاد» با اشاره به نامگذاری فاصله زمانی میلاد حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) به نام دهه کرامت به خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به عنوان محور اصلی برگزاری برنامه‌های دهه کرامت در استان شناخته شده و سایر دستگاه‌های فرهنگی و مذهبی استان در برگزاری برنامه‌های دهه کرامت همکاری دارند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با اشاره به تشکیل شورای استانی دهه کرامت در گیلان افزود: این شورا به منظور استفاده از ظرفیت دستگاه‌های عضو و تشکل‌های مردمی در توسعه و گسترش نشاط و شادابی مومنانه در راستای معرفت‌افزایی و خدمت‌رسانی بهتر به مردم تشکیل شده است.

 

وی تعمیق باورهای آحاد جامعه نسبت به معارف اهل بیت(ع) را مهم‌ترین هدف تشکیل شورا اعلام و بیان کرد: توجه به ارزش‌های ناب اسلامی، فرمایشات بنیانگذار کبیر انقلاب و نیز نامگذاری سال‌های اخیر به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب  مقام معظم رهبری، توجه به عملیاتی شدن شعار سال، تعمیق و تبیین فرهنگ زیارت، تقویت و ترویج فرهنگ وقف و نذر از دیگر اهداف تشکیل این شورا است.

 

دبیر اجرایی شورای استانی دهه کرامت در گیلان با تاکید بر استفاده حداکثری از همه ظرفیت‌های دستگاه‌های عضو گفت: باید فعالیت‌ها به منظور تبدیل شدن موضوع خدمت کریمانه به‌عنوان یک فرهنگ و جریان عمومی باشد.

 

وی بر محوریت مساجد و بقاع متبرکه در برگزاری آیین‌های بزرگداشت دهه کرامت تاکید کرد و خواستار موج آفرینی با به‌کارگیری ظرفیت کلیه رسانه‌ها و فضای مجازی شد.

 

رضوانی نژاد به برنامه‌های پیش‌بینی شده این ایام اشاره و بیان کرد: آذین‌بندی و محله‌آرایی مساجد و اماکن عمومی با مشارکت مردمی و دستگاه‌های دولتی، برگزاری جشن کرامت در مساجد و بوستان‌ها، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و برپایی ایستگاه‌های فرهنگی مانند غرفه کودک، خانواده، مشاوره و برپایی نمایشگاه در سطح امامزادگان از جمله این برنامه‌هاست.

 

وی با اشاره به برگزاری جشن دختران آفتاب تصریح کرد: این جشن به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) با هدف آشنایی با ویژگی‌های شخصیت حضرت فاطمه معصومه(س) و ارائه الگوی برتر دختر ایرانی اسلامی به جامعه دختران به همراه تجلیل از دختران فعال برگزار می‌شود.


کد خبر : 350593 تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۳
ارسال نظر