سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد گیلان: جهاد آموزشی در کانون های مساجد گیلان/کار فرهنگی نیازمند بسترسازی فرهنگی است


حجت الاسلام رضوانی نژاد به محوریت آموزش در برنامه‌های سال جاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت: امسال باید جهاد آموزشی را در برنامه کانون‌ها داشته باشیم.

حجت الاسلام «محمدعلی رضوانی‌نژاد» امروز (دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت) در گردهمایی مسئولان کانونهای فرهنگی هنری مساجد گیلان در مجتمع خاتم الانبیاء(ص)رشت گفت: کار فرهنگی نیاز امروز جامعه و ضرورتی غیر قابل انکار است.


مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان ادامه داد: تنش‌های فرهنگی موجود در جامعه نشان‌دهنده ضرورت آموزش و برنامه‌ریزی فرهنگی است.


وی با تاکید بر اینکه کار فرهنگی نیازمند بسترسازی فرهنگی است تصریح کرد: کانون‌های مساجد مسئول ارایه محتوای فرهنگی در قالب هنر هستند که با جذب اعضا، ابزار لازم جهت اجرای فعالیت‌ها را در اختیار آنان قرار می‌دهند.

 

رضوانی‌نژاد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد موظف به توانمندسازی جامعه اسلامی برای تحقق تمدن اسلامی هستند.وی به محوریت آموزش در برنامه‌های سال جاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اشاره و بیان کرد: امسال، سال نهضت آموزشی است که باید جهاد آموزشی را در برنامه کانون‌ها داشته باشیم.


رضوانی نژاد وجود ۹۰۰ کانون فرهنگی هنری را ابزار مطلوبی جهت تحقق فعالیت‌های فرهنگی دانست و افزود: در سال جاری شاکله و جایگاه سازمانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جهش قوی داشته است.

 

وی با اشاره به ترسیم چشم‌انداز کانون‌های مساجد در اساسنامه جدید تصریح کرد: برای رسیدن به چشم انداز باید منسجم‌تر عمل کرده تا انتظارات را برآورده سازیم.


در ادامه «امین محصل تبریزی» بر متمرکز کردن آموزش‌ها در کانون‌های مساجد تاکید کرد و افزود: ۹۰ نوع آموزش صنایع دستی برای یادگیری کانون‌ها در تابستان ارائه می‌شود.


مسئول کمیته آموزش کانون‌های مساجد گیلان با اشاره به آموزش هنرهای تجسمی گفت: طرح تربیت مدرس کانون های مساجد در تابستان امسال اجرا می شود.

 

وی در پایان خواستار معرفی دو مربی از هر کانون جهت فراگیری آموزش‌ها و ارائه آن به اعضای کانون در تابستان جاری شد.


کد خبر : 410177 تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۳۱
ارسال نظر