سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

۶۸ درصد کانون های فرهنگی و هنری گیلان در مساجد روستایی مستقر هستند


مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان با تصریح اینکه طبق قانون باید ۶۰ درصد کانون ها در مساجد روستایی تاسیس شود اظهار کرد: ۶۸ درصد کانون های فرهنگی و هنری استان در مساجد روستایی دایر است.

حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن را رسالت کانون های فرهنگی و هنری مساجد دانست و به گفت: کانون‌ های فرهنگی و هنری باید به تجهیزات بیشتری مجهز شوند تا بتوانند فرهنگ و بصیرت را در جامعه به ویژه در مناطق روستایی که از کمبود امکانات و فعالیت های فرهنگی رنج می برند، ارتقا دهند.

 وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۹۰ کانون فرهگی و هنری در مساجد سراسر گیلان فعال هستند افزود: ۶۰۶ باب کانون در مساجد روستایی و ۲۸۴ کانون در مساجد شهری دایر شده است.

حجت الاسلام پورابراهیم با تصریح اینکه طبق قانون باید ۶۰ درصد کانون ها در مساجد روستایی دایر شود اظهار کرد: در گیلان ۶۸ درصد کانون های فرهنگی و هنری در مساجد روستایی دایر است که ۸ درصد بیشتر از تفاهم نامه است.

 وی با بیان اینکه کانون های مساجد شبکه عظیم فرهنگی در کشور هستند تاکید کرد: نوجوانان و جوانان مخاطب کانون های فرهنگی و هنری مساجد هستند که فعالیت این قشر در کانون‌ها نیازمند برنامه ریزی دقیق و ارائه برنامه هدفمند است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان خاطرنشان کرد: تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری در روستاها موجب رونق فعالیت‌های فرهنگی و مقابله با هجمه فرهنگی دشمن می شود.


کد خبر : 514223 تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۱۰
ارسال نظر