سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

ثبت ۴۰ هزار عضو کانون های مساجد گیلان در سامانه سجا


رضوانی نژاد با اشاره به فعالیت ۹۰۲ کانون فرهنگی و هنری در مساجد گیلان گفت: تاکنون ۴۰ هزار نفر از اعضای کانون‌های مساجد استان در سامانه بچه‌های مسجد ثبت شده‌اند.

حجت الاسلام «محمدعلی رضوانی‌نژاد» امروز(26 دی) در دیدار اعضای دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در مصلا با اشاره به فعالیت 902 کانون فرهنگی و هنری در مساجد سراسر استان گفت: در سال جاری ساماندهی این کانون‌ها و ثبت اعضای آنها در سامانه بچه‌های مسجد در دستور کار است.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان ادامه داد: تاکنون 40 هزار نفر از اعضای کانون‌های مساجد استان در سامانه بچه‌های مسجد ثبت شده‌اند.

 

وی با اشاره به برپایی 13 نشست با مسئولان کانون‌ها در شهرهای مختلف افزود: کانون‌های مساجد بازوی پرتوان امام جماعت و بسیج در اجرای فعالیت‌های مسجدمحوری است.

 

رضوانی نژاد با تاکید بر جذب خانواده‌های اطراف مسجد به این مکان مقدس تصریح کرد: کانون‌های مساجد با اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری جذب کننده جوانان و خانوارهای محله به مسجد هستند.

 

وی با تاکید بر شناسایی خانوارهای اطراف مسجد به‌ لحاظ آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد: در این راستا، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور طرح سفیران اجتماعی را در پنج استان کشور برگزار می‌کند.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور ادامه داد: گیلان یکی از استان‌های برگزار کننده این طرح با محوریت شهرستان شفت است.

 

 وی با تاکید بر لزوم تقویت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تصریح کرد: کانون‌های مساجد با برگزاری فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی پیوند دهنده اهالی محل با مسجد و پاسخگوی نیازهای جوانان است.

 

رضوانی نژاد با اشاره به برون‌سپاری فعالیت‌های دبیرخانه کانون‌های مساجد به کانون‌های فرهنگی و هنری فعال اذعان کرد: جشنواره قرآنی مدهامتان با ثبت‌‌نام بالغ بر یک هزار و 200 نفر به همت کانون حافظان قرآن انزلی برگزار و دبیرخانه نقش نظارت را بر عهده دارد.

 

وی در پایان به تشریح برنامه‌های کانون‌های مساجد در چهلمین سالگرد پبروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: سلسله نشست‌های شب خاطره انقلاب در کانون‌های مساجد استان با عنوان «نقل انقلاب» برگزار می‌شود.

 

رضوانی نژاد با بیان اینکه این نشست‌ها در ۴۰ مسجد فعال در دوران انقلاب برگزار می‌شود افزود: در این نشست‌ها مبارزان انقلابی گیلان به بیان خاطرات خود از آن دوران پرداخته تا نسل جوان را با روزهای انقلاب آشنا سازند.


کد خبر : 562633 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
ارسال نظر