سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

طرح ملی « هر مسجد یک خبرنگار» در رشت برگزار می شود


رضوانی نژاد از اجرای طرح ملی«هر مسجد، یک خبرنگار» در رشت خبر داد و گفت: این طرح همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ویژه اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام «محمدعلی رضوانی نژاد» با اشاره به اجرای طرح ملی«هر مسجد، یک خبرنگار» گفت: این طرح به‌منظور ایجاد شبکه قوی برای اطلاع‌رسانی، مقابله با آسیب و هجمه‌های تبلیغاتی رسانه‌های بیگانه، ارتقای سواد رسانه‌ای همزمان با سراسر کشور در رشت برگزار می‌شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه در مرحله نخست این طرح ملی۴۰ نفر از اعضای فعال کانون‌های مساجد سراسر استان حضور دارند اظهار کرد: این دوره آموزشی به صورت مقدماتی و یک روزه، پنج‌شنبه(۴ بهمن) در کانون فرهنگی و هنری ثقلین برگزار می‌شود.

 

وی با تصریح اینکه در این دوره آموزشی مباحث عمومی و تخصصی خبرنویسی آموزش داده می‌شود افزود: معرفی رسانه‌های ارتباط جمعی، معرفی عناصر خبر و فعالیت خبرنگار، معرفی اصول مصاحبه، تعریف خبر و مبانی آن، تفاوت روایت خبر در رسانه‌های مختلف از قبیل رادیو و تلویزیون و سبک‌های خبرنویسی، سبک‌های خبرنویسی و تاکید بر سبک هرم وارونه، منبع و لید نویسی، تیتر و خصوصیات آن و کارگاه آموزشی تمرین خبرنویسی و ...از سرفصل‌های این دوره آموزشی است.

 

رضوانی نژاد  با اشاره به کارکرد اطلاع رسانی مساجد تصریح کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که باید در ارتباط با مساجد به آن توجه داشته باشیم، بحث اطلاع‌رسانی درست در ارتباط با فعالیت‌های مسجدی است که برگزاری این دور آموزشی موجب تقویت این کارکرد مسجد خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: دوره آموزشی «هر مسجد یک خبرنگار» به همت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و با همکاری خبرگزاری شبستان نمایندگی گیلان و خانه مطبوعات برگزار می‌شود.


کد خبر : 563513 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
ارسال نظر