دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

طرح ملی «سرود انقلاب» در كانون‌های مساجد گیلان اجرا می شود


رضوانی نژاد از تشکیل گروه سرود یک هزار و ۴۰۰ نفره کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب خبر داد.

حجت الاسلام«محمدعلی رضوانی نژاد» با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ب گفت: طرح ملی «سرود انقلاب» به‌عنوان مهمترین برنامه ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور در ایام الله دهه فجر است که متشکل از گروهی ۴۰ هزار نفره ویژه گروه‌های سرود برادران و در رده سنی نوجوانان و جوانان هفت تا ۴۰سال است.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با تاکید بر اجرای برنامه‌های جمعی در قالب گروه‌های سرود و ایجاد حس آرمان‌خواهی از طریق محتوای سرودها به مخاطبان افزود: در این راستا دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تشکیل گروه سرود را اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

 

وی ادامه داد: به‌مناسبت این ایام گروه سرود یک هزار و ۴۰۰ نفره کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان با مشارکت ۲۴ کانون تشکیل شد که با توجه به استقبال خوب کانون‌های مساجد دارای گروه سرود، پیش‌بینی می‌شود بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ نفر در این طرح شرکت کنند.

 

رضوانی نژاد تصریح کرد: در این طرح ملی، گروه سرود کانون‌های مساجد گیلان هم‌زمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) به میهن (۱۲ بهمن) سرودهای انقلابی را در گلزار شهدای رشت و همزمان در ۹ شهرستان استان اجرا خواهد کرد.

 

رضوانی نژاد تصریح کرد: در این روز سرود «خمینی ای امام» با همان ملودی و تغییری در سبک شعر، مناسب با روحیات جوانان امروز و پیشرفت‌های کشور و لبیک به منویات رهبری و سرود «ایران ما» شامل مفاهیم شهادت، سازندگی، اقتدار و مقابله با تحریم‌ها اجرا می‌شود.

 

وی با تاکید بر حمایت از گروه‌های سرود کانون‌های مساجد در طول سال خاطرنشان کرد: دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان از این فرصت جهت بالندگی گروه‌های سرود بهره برده و زمینه تقویت این گروه‌ها را جهت بهره‌گیری در مناسبت‌های ملی و مذهبی فراهم می‌کند.


کد خبر : 563595 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
ارسال نظر