دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

مساجد با استفاده از ابزار هنر ارزش های دینی را در جامعه ترویج دهند


حجت الاسلام رضوانی نژاد گفت: کانون‌های مساجد با استفاده از ابزار هنری و فرهنگی باید بستر لازم جهت جذب نوجوانان و جوانان به مساجد را فراهم کنند.

ب حجت الاسلام «محمدعلی رضوانی نژاد» امشب(دوشنبه،۱۵ بهمن) در نشست انقلاب به روایت هنر در مسجد امیرالمومنین(ع) رشت با تسلیت ایام فاطمیه با تاکید بر ضرورت فعالیت‌های فرهنگی در جامعه گفت: کانون‌های مساجد در خدمت مردم بوده و درصدد ترویج فعالیت‌های فرهنگی و هنری با محوریت آموزه‌های قرآنی و اسلامی هستند.


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه جهادگران هنری و فرهنگی مساجد، گمنام در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند افزود: هم اکنون ۹۰۲ کانون فرهنگی و هنری در مساجد ۱۶ شهرستان استان به منظور اعتلای فرهنگ اسلام در حال فعالیت هستند.وی با تشریح فعالیت‌های کانون‌های مساجد اذعان کرد: کانون‌های مساجد با استفاده از ابزار هنری و فرهنگی باید بستر لازم جهت جذب نوجوانان و جوانان به مساجد را فراهم و ارزش‌های اسلامی و آموزه‌های دینی را در جامعه ترویج دهند.


رضوانی نژاد فعالیت های فرهنگی، ورزشی، هنری، کارآفرینی و مذهبی را عامل جدب جوانان به فعالیت های مسجدی دانست و تصریح کرد: اصحاب مسجد باید بستر فعالیت فرهنگی و هنری برای این افراد را فراهم تا نیروی انسانی متعهد و متخصص برای آینده این نظام تربیت شود.

 
نقل خاطرات انقلاب توسط رزمنده انقلابی و اجرای سرود از دیگر برنامه‌های این مراسم بود. همچنین در این مراسم از هشت هنرمند انقلابی مسجدی با اهدای تندیس و جایزه نقدی و ۳۰ هنرمند دیگر با اهدا جوایز نقدی تجلیل شد.

کد خبر : 564016 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
ارسال نظر