یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

تشکیل ۹۰۰ پایگاه اوقات فراغت در مساجد گیلان


سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد گیلان از تشکیل ۹۰۰ پایگاه اوقات فراغت در مساجد استان خبر داد و گفت: برنامه‌های اوقات فراغت در بازه زمانی اول تیر تا ۱۸ شهریور در مساجد استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، حسن وحدتی پور، سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان امروز (9 خرداد) در جلسه اوقات فراغت کانون‌های مساجد در محل این دبیرخانه با بیان اینکه اوقات فراغت فرصت و سرمایه‌ای ارزشمند است گفت: باید قدر این فرصت را دانست زیرا در صورت عدم برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌گیری لازم، می‌تواند به مسئله و معضلی برای اجتماع تبدیل شود.

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت برنامه‌ریزی و بهینه‌سازی اوقات فراغت ادامه داد: برنامه‌های اوقات فراغت با رویکرد تربیتی و با توجه به سه اصل اثر گذاری، جذابیت و استمرار در راستای زمینه سازی جهت تحقق شعار سال « حمایت از کالای ایرانی»  طراحی می‌شود.

وحدتی پور با بیان اینکه استفاده از توانمندی‌های اعضای کانون در برنامه‌های اوقات فراغت مورد توجه باشد تصریح کرد: 900 کانون فرهنگی و هنری مساجد گیلان در جهت غنی سازی اعضای خود پایگاه‌های اوقات فراغت را تشکیل داده‌اند.

وی با اشاره به زمان رسمی آغاز برنامه‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد اذعان کرد: برنامه‌های اوقات فراغت در بازه زمانی اول تیر تا 18 شهریور در مساجد استان برگزار می‌شود.

وحدتی پور با اشاره به تدوین بسته‌های اوقات فراغت روستایی افزود: این بسته‌ها با موضوع مهارت‌آموزی روستائیان تدوین و با همکاری اردوهای جهادی در سطح روستاها اجرا می‌شود.

وی از همکاری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور با بنیاد نهج البلاغه خبر داد و بیان کرد: توزیع بسته‌های محتوایی نهج‌البلاغه ویژه کودکان و نوجوانان در دستور کار قرار داشته ضمن اینکه مسابقات فرهنگی با موضوع نهج‌البلاغه برگزار خواهد شد.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان آموزش‌های قرآنی، آموزش احکام، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های هنری را از دیگر برنامه‌های اوقات فراغت کانون‌ها اعلام و خاطرنشان کرد: کانون‌ها باید در اجرای همه برنامه‌ها بویژه برنامه‌های اوقات فراغت از تمام ظرفیت‌های منطقه‌ای و محلی استفاده کنند.

 


کد خبر : 678097 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۳/۹
ارسال نظر