چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸

دوره آموزشی « رسالت مدیران فرهنگی» در شفت برگزار می شود


حجت الاسلام رضوانی نژاد از برگزاری دوره آموزشی «رسالت مدیران فرهنگی» در شهرستان شفت خبر داد.

حجت الاسلام «محمدعلی رضوانی نژاد» با اشاره به برگزاری دوره آموزشی تحت عنوان «رسالت مدیران فرهنگی» در شهرستان شفت گفت: این دوره آموزشی مشتمل بر دو کارگاه آموزشی پیرامون تشکیلات فرهنگی و رسانه و فضای مجازی است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان  افزود: این دوره آموزشی امروز(سه‌شنبه، ۱۸ تیر) در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ۳۹ کانون فرهنگی و هنری در مساجد شهرستان شفت راه‌اندازی شده است اذعان کرد: بیشتر کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد روستایی این شهر تشکیل شده و به ارائه خدمات به روستاییان می‌پردازد.

 

وی ادامه داد: از این تعداد تنها پنج کانون در مساجد شهری واقع شده و ۳۴ کانون در مساجد روستایی است.

 

رضوانی نژاد با اشاره به اجرای طرح سفیران اجتماعی به صورت آزمایشی در شهرستان شفت تصریح کرد: احیای کارکردهای مساجد در ارائه خدمات به خانوارهای پیرامون مسجد، تحلیل وضعیت فرهنگی اجتماعی خانوارهای اطراف مساجد، ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، خدمت رسانی داوطلبانه و صمیمانه، تقویت راه‌های پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی مطابق با ارزیابی‌های انجام شده، ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقاء سطح دانش و مهارت جامعه از اهداف برگزاری این طرح است.

 

وی خاطرنشان ساخت: طرح سفیران اجتماعی همزمان در پنج شهر استان‌های خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، قزوین و گیلان برگزار می‌شود.


کد خبر : 736334 تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۹
ارسال نظر