سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

مسجد باید محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در محلات باشد


رضوانی نژاد بر تجهیز مساجد و حمایت از فعالیت‌های مسجدمحور تاکید کرد و گفت: مسجد باید محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در محلات باشد.

«محمدعلی رضوانی‌نژاد» امروز(دوشنبه،۲۳ اردیبهشت) در دیدار با رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سال ۷۱ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این کانون‌ها با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی، تبلیغ، گسترش و تعمیق فرهنگ روحبخش اسلام و تاکید بر آرمان‌ها و ارزش‌های معنوی و فرهنگ اسلامی، گسترش زمینه مشارکت و مباشرت مردم در امور فرهنگی، هنری، اجتماعی، علمی و غیره تشکیل شده است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد استان گیلان با اشاره به فعالیت ۹۰۱ کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد سراسر استان افزود: تاکنون بیش از ۴۵ هزار نفر از اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سامانه بچه‌های مسجد«سجا» که مبنای پرداخت اعتبارات به کانون‌هاست، ثبت نام کرده‌اند.

 

وی با تاکید بر تجهیز مساجد و حمایت از فعالیت‌های مسجدمحور تصریح کرد: مساجد ظرفیت مناسبی جهت برگزاری برنامه‌های مختلف با حفظ شأنیت مساجد هستند که باید با تجهیز این اماکن علاوه بر جذب اقشار مختلف موجب رونق این مکان‌های مقدس نیز شویم.

 

رضوانی‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر فضای مساجد پاسخگوی فعالیت‌ها نیست به مساجد گردشگرپذیر اشاره و اظهارکرد: صنعت گردشگری صنعت توسعه استان است و باید از این ظرفیت جهت رونق مساجد و ارائه خدمات به گردشگران بهره گرفت.

 

وی ادامه داد: در این راستا طرح «مساجد گردشگرپذیر» همزمان با نوروز امسال در ۱۶ مسجد به صورت آزمایشی اجرا تا با رفع کاستی‌ها در سراسر استان برگزار شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان گیلان  با اشاره به اجرای طرح سفیران اجتماعی تصریح کرد:مسجد باید محور فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در محلات باشد.

وی افزود: این طرح در مساجد شهرستان شفت اجرا و ضمن بررسی خانوارهای تحت پوشش مسجد به ارتقای سلامت خانوار و شناسایی آسیب‌های اجتماعی خانواده می‌پردازد.

 

رضوانی نژاد با بیان اینکه نیازهای خانواده‌های اطراف مسجد شناسایی و به تناسب آن در مسجد برای آنها برنامه برگزار می‌شود، افزود: با این طرح ارتباط خانواده‌ها با مساجد تقویت و حضورشان در مسجد پررنگ‌تر می‌شود.


کد خبر : 907439 تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۵
ارسال نظر