سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

برگزاری ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در کانون‌های مساجد صومعه‌سرا


به مناسبت ماه مبارک رمضان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد صومعه‌سرا ویژه برنامه‌هایی را برگزار می‌کنند.

ماه رمضان یک ماه پرفضیلت است که در آن برکات زیادی وجود دارد به گونه‌ای که حتی خواب فرد روزه‌دار هم عبادت  است و یکی از بهترین و مهم‌ترین اعمال این ماه خواندن قرآن است که در احادیث و روایات بسیار بر آن تاکید شده است

 یکی از برکات ماه مبارک رمضان، حضور در مساجد و توبه و استغفار است، حضور در مسجد و مانوس شدن با قرآن در بسیاری از روایات سفارش شده است که ماه پر فیض و برکت رمضان بهترین فرصت برای حضور در این مکان مقدس و بهره گیری از جنبه‌های عبادی آن است.

 قرآن و مسجد دو رکن جدایی ناپذیر در دین اسلام هستند و برای ترویج فرهنگ دینی و اسلامی باید از این ۲ رکن مهم بهره گرفت و این ۲ مهم را در جامعه تقویت کرد، از همین رو برنامه‌های متعددی در این ایام توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اجرا می‌شود تا جامعه ما به ویژه قشر جوان و نوجوانان با قرآن هرچه بیشتر انس گیرند.

 طرح تلاوت نور و جمع خوانی قرآن کریم در مساجد به همت کانون‌های مساجد از مهمترین برنامه ها در ماه مبارک رمضان است که در این راستا با چند تن از مسئول‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد صومعه‌سرا گفت‌وگویی انجام شده است؛

رمضان فرصت مناسبی برای انس و الفت با قرآن و مفاهیم قرآنی

امیر رمضان‌پور، مسئول کانون فرهنگی هنری شهید آوینی مسجد امام حسین(علیه‌السلام) صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستاناظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان قرار داریم و همه ما باید از این فرصت که خداوند متعال به ما داده استفاده کنیم تا بیشترین بهره را ببریم.

 وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه نزول قرآن است و مساجد بهترین مکان برای انس با قرآن هستند، افزود: مساجد به عنوان برترین پایگاه‌های فرهنگی در عصر حاضر باید در تمام زمینه‌های مذهبی و فرهنگی به زیبایی بدرخشند.

 مسئول کانون فرهنگی هنری شهید آوینی مسجد امام حسین(علیه‌السلام) صومعه‌سرا با اشاره به اینکه در ایام رمضان فرصت مناسبی برای انس و الفت با قرآن و مفاهیم قرآنی فراهم می شود، گفت: به همین مناسبت برنامه‌های متنوعی در ماه مبارک رمضان در مسجد امام حسین(علیه‌السلام) برگزار می‌شود.

 رمضان‌پور تصریح کرد: قرائت خطبه متقین در نماز صبح، برپایی نماز جماعت یومیه، ختم قرآن به صورت جزءخوانی، سخنرانی، قرائت وصیت نامه شهدا در هرشب ماه مبارک رمضان از جمله برنامه‌های کانون فرهنگی هنری مسجد امام حسین(علیه‌السلام) است.

 وی با بیان اینکه برگزاری 3 محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برتر استان، میلاد امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) و ویژه برنامه لیالی قدر از دیگر برنامه‌های کانون است، خاطرنشان کرد:  امیدواریم با اجرای برنامه‌های قرآنی متعدد، انس با قرآن در جامعه اسلامی بیش از پیش ترویج یابد و با ارتباط با این کتاب آسمانی رشد و پیشرفت را در زندگی خود رقم بزنیم.

برگزاری طرح تلاوت نور در کانون رایة‌العباس صومعه‌سرا

وحید نفسی، مسئول کانون فرهنگی هنری رایة العباس مسجد حضرت ابوالفضل(علیه‌السلام) صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از صومعه‌سرا اظهار داشت: این کانون فرهنگی هنری همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برنامه‌های مختلفی را در سطح مسجد برگزار می‌کند.

 وی افزود: برگزاری نماز جماعت و بیان احکام شرعی، سخنرانی، قرائت یک صفحه از قرآن در قالب طرح تلاوت نور و جزء خوانی قرآن کریم از جمله برنامه‌های این کانون در ماه رمضان است.

 مسئول کانون فرهنگی هنری رایة العباس مسجد حضرت ابوالفضل(علیه‌السلام) صومعه‌سرا با اشاره به اینکه ساعت 10 هر شب ماه مبارک رمضان جلسه و نشست پرسش و پاسخ با حضور جوانان و نوجوانان در مسجد برگزار می‌شود، گفت: همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) محفل انس با قران کریم برگزار می‌شود.

 نفیسی تصریح کرد: در طول سال در این مسجد طرح اوقات فراغت، کلاس‌های قرآن، احکام، برنامه‌های اردویی و سیاسی و کلاس‌های آموزشی درسی برگزار می‌گردد.

 گفتنی است؛ نهادینه شدن فرهنگ قرآنی، بهره‌گیری مناسب و کافی از فضای قرآنی درماه مبارک رمضان، احیاء و تقویت برنامه‌های قرآنی، توجه بیش از پیش به برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های قرآنی از اهداف کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در ماه مبارک رمضان است.

 

 

 

 

 

 

 

 


کد خبر : 952423 تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۳/۷
ارسال نظر