سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

حقیقت و جامعیت اسلام را با زبان روز بیان کنید


نماینده ولی فقیه در گیلان به مکتب ارزشمند دین پرداخت و گفت: حقیقت و جامعیت اسلام را با زبان روز برای جهان بیان کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان امروز(۱ مرداد) در پنجمین جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین در انزلی اظهار کرد: ترویج فرهنگ دین از وظایف ارزنده ای است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه جلوه های ارزشمندی در جشنواره شیوه های نوین تدریس دین در این دوره حاکم بود گفت: در مجلس کوتاه نمی توان آنگونه که شایسته است حق مطلب را ادا کنیم.

 

آیت الله قربانی خاطرنشان کرد: در این جشنواره با دعوت نخبگان نمونه، نمادی از فرهیختگان به نمایش گذاشته  شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

وی تصریح کرد: فرهنگ دنیای کنونی بر اساس فعالیت های رومزه تفریحی استوار است درحالی که فرهنگ انبیا و  مذهب و دین در دنیای امروز یک حاشیه بوده و رسمی شمرده نمی شود و معلومات جز خرافات در دنیای  کنونی محسوب می شود.  

 

وی خاطرنشان کرد: جهان امروز برای دین جایگاهی قائل نبوده تا شیوه های نوین دین را به بشریت بشناسانند.

 

آیت الله قربانی خاطر نشان کرد: در مقابل این ظلم و فحشا مکتب ارزشمند انبیا قرار دارد.


وی به آیات قرآنی اشاره کرد و افزود: ما پیرو دینی هستیم که دارای معرفت به  احکام دینی، سعادت بخش الهی و معرفت و مزایای اخلاق نیکوی انسانی و .... است اگر به این معرفت دست یابیم به خیل کثیر معنویت دست یافته ایم.

 

وی خاطرنشان کرد: سعادت انسان ها در فراگیری معرفت های الهی است.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: بیان این معرفت به سخنان و مطالعه  فراوان نیاز دارد

 

وی خاطرنشان کرد: فرهیختگان و عالمان دین در دوران کهن به این معارف آشنا شدند تا این معارف اکنون به دست ما رسید.

 

آیت الله قربانی به تبلیغات منفی بیگانگان علیه دین در دنیا پرداخت و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی  با اتکا  به قدرت ایمان  و دین موجی در دنیای کنونی پدید آورد.

 

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی وحدت، هم دلی و قدرت ایمان را نشان داده و تبلیغات  خلفای بنی عباس و بنی امیه و پهلوی خرافاتی بیش نبود.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه نامه امیر المومنین به مالک اشتر منشور مملکت داری را به جامعه امروز ارائه خواهد کرد خاطرنشان کرد: حقیقت دین اگر پیاده شود و جامعه بشری از آن بهره مند شود، مشکلات و موانع  همه جوامع اسلامی رفع خواهد شد.


وی با تاکید بر اینکه همه حقیقت ها درکتاب سنت و دین  بیان شده است اظهار کرد: در جهان کنونی حقیقت شناس کم وجود دارد.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: ایران اسلامی با وجود کلام های ارزشمند ائمه اطهار (علیه السلام ) به دنیا نشان داد که دین اسلام بهترین دین است.

 

وی تصریح کرد: امروز اسلام شناس، قرآن شناس، نهح البلاغه و سنت شناس و... نیاز داریم تا حقایق دین را از عمق  کلامات ائمه اطهار و انبیا بیرون آورده و به جامعه بیان کنند.

 

امام جمعه رشت به کتاب های ارزشمندی چون المیزان، تفاسیر از شیعه و سنی و شناسایی آن در جامعه اشاره و تصریح کرد: کلمات قرآن در دنیای کنونی باید برای مردم تبین شود.

 

وی افزود: امروز به منشور مملکت داری و ویژگی های  دینی، مذهبی و اخلاق تربیت اسلامی و.... نیاز داریم.

 

آیت الله قربانی با تاکید بر اینکه فعالان دینی در نهادینه کردن فرهنگ و احکام دینی تنها به انتشار نوار قرآن اکتفا نکنید گفت: با توجه ویژه به فهم مفاهیم قرآنی صحفیه دل های جامعه را به نور اسلام آشنا کنند.

 

وی به مکتب ارزشمند دین پرداخت و گفت: روح و حقیقت اسلام و جامعیت اسلام را با زبان روز برای جهان بیان کنید.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: فعالان و نخبگان و عالمان فرهنگی و پیشکسوتان دینی را به جامعه شناسانده و موج فرهنگ دینی را با توجه به مفاهیم دینی و پیشکسوتان ارزشمند به جامعه  بشناسانید.


کد خبر : 961199 تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۳
ارسال نظر