سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

شناسایی نخبگان فرهنگی و قرآنی جامعه امروزی ضروری است


یک مولف و محقق حوزه دین تاکید کرد: با توجه به تهاجمات فرهنگی و اجتماعی بیگانگان علیه نظام و فرهنگ اسلامی، شناسایی نخبگان فرهنگی و قرآنی در جامعه امروزی ضرورت ویژه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان  از انزلی، حجت الاسلام محمدجواد حجتی کرمانی، مولف و نویسنده حوزه دین امروز(1مرداد) در جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین «شکوه اندیشه» که در مجتمع آموزشی رفاهی شهید مطهری بندر انزلی برگزار شد اظهار کرد: ترویح فرهنگ دینی از وظایف بسیار ارزشمند در نظام اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه آنچه خواهد ماند فعالیت در حوزه دین و مذهب است گفت: جوانی بهترین دوران رشد معنویات است.

 

حجت الاسلام حجتی کرمانی به خاطرات دوران جوانی خود پرداخت و گفت: با ترویج فرهنگ دینی و نهادینه کردن آن در نسل جوان می توان جوانان را در برابر تهاجمات فرهنگی در امان نگه داشت.

 

وی به فعالیت های سیاسی و فرهنگی دوران قبل و بعد از انقلاب پرداخت و افزود: قبل و بعد از انقلاب روحانیون نقش ارزنده ایی در انتقال فرهنگ دینی داشتند.

 

این مولف دینی به حجاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: حنانه خلفی الگوی نسل کودک و نوجوان در رعایت  حجاب اسلامی است  و این عزیز بزرگوار اعجوبه حفظ و تلاوت قرآن است.  

 

وی گفت: با توجه به تهاجمات فرهنگی و اجتماعی بیگانگان علیه نظام و فرهنگ اسلامی، شناسایی نخبگان فرهنگی و قرآنی در جامعه امروزی ضرورت ویژه دارد.

 

حجت الاسلام حجتی کرمانی به کرامات قرآن و دعا پرداخت و خاطرنشان کرد: با تکیه بر دعا و قرآن می توان بر مشکلات روزمره غلبه و از شیاطین در امان بود.

 

وی به واقعه کربلا و مزایای ارزشمند صحیفه سجادیه و نهج البلاغه اشاره کرد و افزود: نهج البلاغه بعد از قرآن جایگاه ویژه ای دارد.

 

حجت الاسلام حجتی کرمانی به ویژگی های بارز کلام خدا در قرآن اشاره کرد و گفت: قرآن حیات زندگی دارد بدین سبب جوانان و نواجوان را با کلام ارزشمند الهی انس دهید.


کد خبر : 961277 تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۳
ارسال نظر