سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

ضرورت ایجاد نظام هماهنگ در حوزه دین/ فعالیت های فرهنگی جزیره ای نباشد


مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی به صورت جزیره ای انجام می شود گفت: تلاش براین است که یک نظام هماهنگ در حوزه دین داشته باشیم.

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از انزلی، حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در پنجمین جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین « شکوه اندیشه» که در مجتمع آموزشی و رفاهی شهید مطهری انزلی برگزار شد اظهار کرد: ترویج دین و اخلاق اسلامی و جذب جوانان از برنامه های مهم کانون های مساجد است.

 

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین یکی از برنامه های کانون های مساجد کشور در راستای ارتقا احکام دینی در جامعه است گفت: انتقال مباحث دینی یک تکلیف مهم در جامعه اسلامی است. 

 

حجت الاسلام پور ابراهیم اذعان کرد: با شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های موجود ترویج و انتقال دین  با زبان هنر روز به نسل جدید منتقل شود.

 

وی به برگزاری حشنواره شیوه های نوین تدریس پرداخت و ادامه داد: نخستین جشنواره شیوه های نوین تدریس در تهران  و مابقی در گیلان برگزارشد.

 

حجت الاسلام پورابراهیم به دلایل برگزاری این جشنواره در گیلان اشاره کرد و اذعان داشت: پیشنه تاریخی دینی و وجود عالمان برجسته از دلایل برگزاری این جشنواره در گیلان است.

 

حجت الاسلام پور ابراهیم خاطرنشان کرد: در سطح کشور با وجود 27 دستگاه فعال در حوزه فرهنگ، فعالیت های فرهنگی به صورت جزیره ای انجام می شود.

 

وی گفت: تلاش براین است که یک نظام هماهنگ در حوزه دین داشته باشیم.

 

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان ادامه داد: با بهره گیری از  سبک جدید برای انتقال دین به نسل جوان و استفاده از ظرفیت های  مساجد می توان موفق بود.

 

 وی گفت: در این حوزه با بهره گیری از مربیان کار آمد و با ایجاد انگیزه و ایجاد رقابت این جشنواره برگزار می شود و یک بانک اطلاعات دینی در دسترس داریم .

 

حجت الاسلام پور ابراهیم اظهار کرد: امسال با وجود مشکلات فراوان و حمایت های ویژه توسط ارشد مسئولان این جشنواره برگزارشد.


وی خاطرنشان کرد: 20 مسجد فعال در راستای شعار سال گیلان و همچنین فعالان و پیشکسوتان حوزه دین و مذهب امروز در پنجمین جشنواره شیوه های نوین تدریس تجلیل خواهند شد.


کد خبر : 961700 تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۳
ارسال نظر