سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

مسجد محور تکامل و تحول/ بنده خوب خدا بودن هنر اهالی مسجد است


آیت الله فلاحتی با بیان اینکه اهالی مسجد هنرمند هستند گفت: بنده خوب خدا بودن هنر اهالی مسجد است.

آیت الله «رسول فلاحتی» امروز (یک‌شنبه،۲۶ اسفند) در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و تجلیل از فعالان مسجدی استان با بیان اینکه اهالی مسجد هنرمند هستند به ویژگی هنری این افراد اشاره کرد و گفت: باید با زیبایی ظاهری و معنوی در مسجد حاضر و با هماهنگی بین درون و بیرون، صاف و بی آلایش شد.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر پالایش درون گفت: اولین ویژگی اهالی مسجد ورود به این مکان مقدس توام با زینت ظاهری و باطنی است.

وی بنده خوب خدا بودن را دومین هنر اهالی مسجد دانست و بیان کرد: خدا را بندگانی است که مورد تکریم خدا بوده و از مهمترین ویژگی‌هایشان این است که همه آنچه که خود می‌خواهند اراده کنند به تدبیر او انجام می‌دهند.

امام جمعه رشت ریشه همه نارسایی‌های موجود در زندگی جوانان را در سبک زندگی والدین دانست و تصریح کرد: متاسفانه والدین، زندگی به سبک اسلامی، اخلاق‌مدارانه و هنرمندانه را رواج نداده‌اند.
 
وی افزود: خانه میدان تاخت و تاز و برخوردهای خشن شده و از لطافت لازم برخوردار نبوده تا فرزندان از رشد معنوی مطلوب برخوردار باشند.

وی با اشاره به چهارمین هنر اهالی مسجد تصریح کرد:  هنرمند کسی است که در این مکان مقدس با روحی آرام و پرنشاط با اهالی مسجد در تعامل و روابط سالم باشد.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اعتلای فرهنگ مسجدی در جامعه خاطرنشان ساخت: باید نمام امور با محوریت مسجد انجام شود.

وی با بیان اینکه مسجد محور تکامل و تحول است بر ضرورت احداث پایگاه های مقاومت بسیج در جوار مساجد تاکید کرد.
 
در پایان این مراسم از ۷۰ نفر از فعالان مسجدی گیلان تجلیل شد.

کد خبر : 987469 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
ارسال نظر