سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

مساجد باید پایگاه فعالیت‌های فرهنگی باشند


فاضلی با تاکید بر اینکه مساجد باید پایگاه فعالیت‌های فرهنگی باشند گفت: باید مدیریت را به جوانان بسپاریم چرا که دارای نیرو و انگیزه بوده و می‌توانند امور را با بهره‌گیری از تجارب دیگران پیش برند.

«فیروز فاضلی» امروز(یک‌شنبه،۲۶ اسفند) در مراسم تجلیل از فعالان مسجدی گیلان در مصلای رشت با تاکید بر حقانیت دین مبین اسلام گفت: اسلام دین صلح، محبت و رافت است و عده‌ایی نمی‌خواهند این دین جهانی شود و به رقم زدن اتفاقات ناگوار به اسم اسلام هستند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر مسجدمحور بودن همه فعالیت‌ها گفت: مسجد دارای یک محراب است و همه امور با محوریت امام جماعت مسجد شکل می‌گیرد.
 

وی بر جذب جوانان به مساجد تاکید و بیان کرد: باید از ابزار هنر برای رونق بخشیدن به مساجد بهره گرفت که کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بهترین مکان جهت فعالیت‌های فرهنگی و هنری درون مساجد هستند.

فاضلی با بیان اینکه در آغاز انقلاب مسجد محور همه برنامه‌ها بود بر احیا کارکرد مساجد تاکید کرد و گفت: مسجد باید مرکز همه فعالیت‌ها باشد.

 

وی به همسایگی با کشورهای حاشیه خزر اشاره و خواستار برگزاری فعالیت‌‌های فرهنگی و هنری مشترک با محوریت مساجد شد و افزود: باید با کیفیت‌بخشی به کانون‌های مساجد استان برای کشورهای حاشیه خزر حرفی برای گفتن داشته باشیم.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه صحبت‌هایش به عضویت ۴۵ هزار نفر در کانون‌های مساجد استان اشاره و تصریح کرد: باید امور را به جوانان بسپاریم چرا که دارای نیرو و انگیزه هستند و می‌توانند امور را با بهره‌گیری از تجارب دیگران پیش برند.

 

وی جوانان را جامعه هدف کانون‌های مساجد اعلام و بیان کرد: باید بپذیریم نسل جوان تولیت امور را در مساجد بر عهده گیرند.


فاضلی خواستار تحول در مدیریت کانون‌های مساجد شد و خاطرنشان ساخت: کانون‌های مساجد باید با تغییر مدیریت به سمت جوانان با بهره‌گیری از مشاوره افراد باتجربه در کنار خود به دنبال تحقق اهداف باشند.


کد خبر : 987565 تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
ارسال نظر